۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۱ آذر
مصادف با:
2018/12/12 میلادی
وضعیت جوی امروز:
بیشینه دما:
کمیته دما:
بیشینه دما فردا:
بیشینه دما فردا:
با حضور مردم دارالمومنین کاشان، رییس شورای اسلامی شهر، شهردار و مدیران شهری آیین چاووش محرم در تیمچه امین‌الدوله برگزار شد. چاووش محرم در تیمچه امین الدوله طنین‌انداز شد روابط عمومی سازمان زیباسازی _ مدیر عامل سازمان:امسال سازمان زیباسازی دومین دوره قاب حزن را در قالب یک دوره آموزش نقاشی قهوه خانه ای برگزار کرد .
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۵ شهريور - تعداد بازدید: 272 بار

روابط عمومی سازمان زیباسازی _ مدیر عامل سازمان:امسال سازمان زیباسازی دومین دوره قاب حزن را در قالب یک دوره آموزش نقاشی قهوه  خانه ای برگزار کرد ،موضوع روایت شده در این دوره عاشورا  و اتفاقات مربوط به این واقعه است که  و مراسم آیین چاووش محرم در تیمچه امین الدوله که با چاووش خوانی و سقاخوانی در نخستین روز محرم همزمان بود رو نمایی شد.

مهندس پیراسته ادامه دادند که اقدامات دیگر در برنامه چاووش محرم، پرده خوانی از این آثار با حضور  مرشد احدی (که از بزرگان هنر های نمایشی ایران است ) برگزار شد و در ادامه برنامه آقایان جعفر رسول‌زاده و علیرضا رجبعلیزاده با شعرخوانیِ آیینی، شور محرم را در بازار کاشان جریان دادند.

 

ایشان افزودند همچنین در این آیین با حضور استاد پیشکسوت نقاشی قهوه خانه ای علی پورفرزانه، از نقاشی‌های قهوه خانه ای نقاشان کاشانی آقایان شومالی، معمار، اکرمی، خنجر و خانم‌هاراحمی، دباغ اسماعیلی، خیاط زاده، رزاق زاده و زاقاری تقدیر شد.

وی اشاره نمود که در پایان این برنامه از اساتید پرده خوانی و نقاشی قهوه خانه ای تقدیر شد و از پرده گنبد حرم امن اهلبیت رونمایی شد.

ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
نظر شما درباره این مطلب:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
تازه ترین اخبار
ننصب سازه های جدید تبلیغاتی در شهرصب سازه های جدید تبلیغاتی در شهر نصب یادمان چهاردهمین دوره جشنواره تئاتر مهر حال خوش خواندن بر دیوار گالری کاشان اقدامات سازمان زیباسازی در ایام محرم و صفر فراخوان طراحی المان و میادین شهر کاشان چهل بوم به نقش اربعین اولین نشست گفتمان معماری کوشک کمال الملک میزبان مراسم خواهرخواندگی کاشان و نیشابور چاووش محرم در تیمچه امین الدوله طنین‌انداز شد نقاشی قهوه خانه ای بر دیوار گالری کاشان اتمام بهسازی و بازآفرینی میدان کمال الملک تونل نوری خیابان رجایی روشن شد
کاشان - میدان قاضی اسدالله - سازمان زیباسازی شهرداری کاشان - تلفن: 03155241437
کلیه حقوق متعلق به سازمان زیباسازی شهرداری کاشان می باشد.