۱۳۹۹ چهارشنبه ۳۰ مهر
مصادف با:
2020/10/21 میلادی
وضعیت جوی امروز:
بیشینه دما:
کمیته دما:
بیشینه دما فردا:
بیشینه دما فردا:
اولین سروش نوروزی کاشان به همت سازمان زیباسازی برگزار شد. سروش نوروزی در کوشک میدان کمال الملک روابط عمومی سازمان زیباسازی: یکی از آیین قدیمی ایران مراسم سروش نوروزی است که هنوز در بعضی از شهرها و مناطق ایران برگزار می شود و امسال به همت سازمان زیباسازی در میدان فرهنگ و هنر کمال الملک به نمایش گذاشته شد.
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند - تعداد بازدید: 1463 بار

روابط عمومی سازمان زیباسازی: یکی از آیین قدیمی ایران مراسم سروش نوروزی است که هنوز در بعضی از شهرها و مناطق ایران برگزار می شود و امسال به همت سازمان زیباسازی در میدان فرهنگ و هنر کمال الملک به نمایش گذاشته شد.

این برنامه با حرکت مراسم نمادین اسفندی عروسی برزک همراه با نواختن سرنا و دهل از میدان کمال الملک آغاز و بعد از طی مسیر پیش بینی شده از محور تاریخی درب باغ، خانه راهب و بازار پانخل تا میدان کمال الملک ادامه پیدا کرد. مرشدخوانی، سیاه بازی، سرنانوازی و مراسم اسب چوبی حسین آباد  از دیگر برنامه سروش نوروزی امسال بود.

این مراسم که همزمان با روز شهردار برگزار می شد با سخنرانی مدیرعامل سازمان زیباسازی، سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شهردار کاشان ادامه پیدا کرد.

در پایان برنامه که با نورافشانی و آتش بازی همراه بود، آسمان کاشان روشن شد.

ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
نظر شما درباره این مطلب:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
تازه ترین اخبار
چهل و چهارمین نشست کمیسیون نامگذاری بهسازی دیواره خیابان شهیدان دقیقی انجام شد پیرایش شهری و حذف زوائد بصری؛ اولین گام در بهبود سیما و منظر شهری نامگذاری بیش از 40 معبر عمومی دوازدهمین دور نمایش آثار دیوار گالری کاشان چهره نوروزکاشان عیدانه بود بازگشت امیرکبیر به کاشان سروش نوروزی در کوشک میدان کمال الملک برگزاری جشنواره سروش نوروزی چهل سال خدمت صادقانه بر دیوار گالری کاشان رو نمای از سردیس آیت الله مدنی گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در گذرهای انقلاب
کاشان - میدان قاضی اسدالله - سازمان زیباسازی شهرداری کاشان - تلفن: 03155241437
کلیه حقوق متعلق به سازمان زیباسازی شهرداری کاشان می باشد.