۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر
مصادف با:
2018/10/16 میلادی
وضعیت جوی امروز:
بیشینه دما:
کمیته دما:
بیشینه دما فردا:
بیشینه دما فردا:
اولین سمپوزیوم ملی مجسمه سازی کاشان نخستین سمپوزیوم ملی مجسمه سازی کاشان با موضوع سردیس سرداران شهید کاشان
۱۳۹۴ شنبه ۱۶ آبان - تعداد بازدید: 1619 بار
سمپوزیوم رویدادی است که جمعی از اهالی با سابقه فرهنگ و هنر به همت مجموعه عوامل فرهنگی شهرداری ها و یا سایر ارگان های اجتماعی گرد می آیند و در فضای عمومی دست به خلق آثار هنری شهری و ماندگار می زنند. این آثار پس از اتمام دوره کاری، به مالکیت شهرداری ها یا سایر ارگان های شهری در می آیند و نهایتاً در مکان ساخت یا در هر مکان مناسب عمومی دیگر، به عنوان اثری ماندگار و یادمانی استفاده می شوند.
 این دست رویداد فرهنگی که در میهن اسلامی ما به عادتی نیکو مبدل شده، توان استفاده از قابلیت های فرهنگی و ارتباطی هنر متعهد را در جهت رویکردهای ارزشی نظام جمهوری اسلامی ایران دارد. این مهم با تمرکز بر موضوع شهادت و ایثار از دو سو به تاثیرگذاری و تاثیرپذیری منتهی می شود.
سویه اول ایجاد فرصتی مغتنم برای هنرمندان متعهد است تا با برخوردی فرهنگی و ارزشی آثاری بیافرینند که جدای از پاسداشت فرهنگ ایثار شهادت، به آسانی به دل اجتماع راه یابد. اصل و پایه این رویداد، شکل گیری آثار در فضای عمومی و در انظار آحاد اجتماع است. این خود به نسل های جوان تر انقلاب، لزوم پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت را یاد آور می شود و مبین این نکته است که ملت ایران اسلامی همواره قدردان رشادت و ایثار عزیزانی خواهد بود که با بذل جان و مجاهدت در راه اسلام، پاسدار انقلاب و فرهنگ سترگ شیعه هستند. طرفه آنکه این رویداد در فضای عمومی قادر است مخاطبین از نسل ها و سنین مختلف را کنار هم گرد آورد تا ارتباطی بی تکلف بین بزرگان انقلاب و سرداران جبهه ها را با نسل امروز پدید آورد. این مهم با دعوت از همرزمان و خانواده سرداران شهید در قالب سخنرانی و گفتگوهای خودمانی با مردم و هنرمندان حین ساخت سردیس این بزرگان محقق خواهد شد.
سویه دیگر این امر تاثیر پذیری خود اهالی فرهنگ و هنر خواهد بود و پاسخ به نیاز فرهنگی اجتماع که باید بیش از پیش متولیان و هنرمندان در نگاه و تصمیم گیری و ارائه آثار خود محوریت فرهنگ ولایت و نمایش ایثار شهادت را در نظر داشته باشند. شاید مهم ترین جامعه هدف در این سویه نسل جوان جامعه فرهنگی است که نیاز جدی به شناخت از خود و جامعه خویشتن دارد تا با ارتباط گیری با ریشه های جامعه اسلامی در آینده فرهنگی که در انتظار اوست مبلغ اسلام و ایمان و ولایت و شهادت باشد.
از طرفی فضاهای عمومی شهر، تلطیف شده و همچنین این رویداد موجبات آشنایی هنرمندان برتر ایران را با فضا و امکانات شهرستان تاریخی کاشان که مهد هنر این سامان است فراهم می آورد. تعامل این اساتید با جوانان فرهنگی کاشانی نوید پیشرفت و ارتباط هنری خواهد بود که بر پایه اصالت فرهنگ ولایت و شهادت به پیشرفت جوانان هنرمند شهرستان منجر خواهد شد.
امید است با همکاری و همراهی یکدیگر تلاشی در جهت ارج گذاری به مقام والای سرداران شهید و ترویج فرهنگ ولایت و شهادت داشته باشیم.

چارت سمپوزیوم:
رئیس شورای سیاستگذاری: سید محمد ناظم رضوی / شهردار کاشان
رئیس ستاد برگزاری: بهروز گرانمایه / سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری کاشان
دبیر سمپوزیوم: سید مهدی رضوی زاده / مدیر حوزه گردشگری شهرداری کاشان
مدیر اجرایی: سید کاظم محمدی
کمیته های سمپوزیوم:
کمیته مالی
کمیته تشریفات
کمیته فنی
کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات
کمیته برنامه های جنبی


تاریخ برگزاری: 18 لغایت 28 آبان 1394
مکان: خانه تاریخی طباطبایی ها
ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
نظر شما درباره این مطلب:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
تازه ترین اخبار
کوشک کمال الملک میزبان مراسم خواهرخواندگی کاشان و نیشابور چاووش محرم در تیمچه امین الدوله طنین‌انداز شد نقاشی قهوه خانه ای بر دیوار گالری کاشان اتمام بهسازی و بازآفرینی میدان کمال الملک تونل نوری خیابان رجایی روشن شد رونمایی از برج های اذان در پارک های شهر چهره شهر در دهه ولایت و امامت عیدانه شد فراخوان نقاشی بوی ماه مهر کارگاه ده روزه نقاشی قهوه خانه ای پایان یافت. دومین دورهمی تخم مرغی رونمایی از المان کتابخانه شهر نورپرداری؛ هویت سیمای شبانه شهر
کاشان - میدان قاضی اسدالله - سازمان زیباسازی شهرداری کاشان - تلفن: 03155241437
کلیه حقوق متعلق به سازمان زیباسازی شهرداری کاشان می باشد.